tel. +420 568 420 737

Estetická stomatologie

Bělení zubů

Bělením zubů dosahujeme zesvětlení odstínu vlastního zdravého chrupu pacienta.

Ordinační (in office) bělení zubů, kdy výsledný efekt bělení je dosažen v jednom sezení, je maximálně šetrné k Vašim zubům. Účinek bělení je viditelný ihned.

Domácí bělení - pacientům jsou podle otisků zubů zhotoveny plastové nosiče, do kterých si pacient sám nanáší bělící látku. Nosiče poté nosí různě dlouhou dobu v ústech (podle koncentrace bělící látky). Výsledného efektu je tak dosahováno postupně (cca 10 dní).

Ideální postup je ten, kdy po ordinačním bělení vždy následuje domácí bělení, které zajistí dlouhodobé udržení dosaženého odstínu. Nezbytnou podmínkou pro bělení zubů je dobrá ústní hygiena.

Kompozitní zubní výplně (bílé plomby)

Zubní kazy a defekty zubů menšího rozsahu ošetřujeme pomocí estetických kompozitních materiálů, které jsou vytvrzovány světlem-plymerační lampou.

Keramické inlaye, onlaye a korunky

Defekty zubů většího rozsahu řešíme keramickými inlayemi, onlayemi a korunkami, které jsou zhotovovány v zubní laboratoři.

  • inlay - keramická výplň a onlay - nahrazuje navíc jeden nebo více hrbolků zubu - jsou zhotoveny z čisté keramiky
  • korunka - nahrazuje celý povrch zubu -  může být zhotovena z čisté keramiky -  celokeramická nebo kombinací kovu a keramiky - metalokeramická korunka

Keramické fasety

Keramické fasety jsou tenké keramické destičky,  které kryjí přední plošky zubů, výrazně zlepšují estetiku chrupu. Keramickými fasetami korigujeme barvu, tvar, velikost či postavení předních zubů. Keramickými fasetami lze ošetřit horní i dolní zuby ve viditelném úseku chrupu, nejčastěji v rozsahu od pětky po pětku.

Partneři/Dodavatelé