tel. +420 568 420 737

 

Kompozitní zubní výplně (bílé plomby)

Zubní kazy menšího rozsahu ošetřujeme pomocí vysoce estetických kompozitních materiálů (zubních výplní). Dnes je na trhu velké množství dodavatelů fotokompozitních materiálů, které jsou mnohem výhodnější a estetičtější než přežitý amalgám. 

Preparace pro kompozitní výplň je daleko šetrnější k tvrdým zubním tkáním, tzn. není třeba tolik vrtat. Pro amalgám je třeba vytvořit v zubu retenci, často se vrtá do zdravé zubní tkáně. Bílá plomba navíc neobsahuje kovovou složku podléhající korozi, která často zabarvuje i celý zub. (Amalgám je totiž sloučenina kovů a rtuti!). Navíc amalgám se při tuhnutí rozpíná a způsobuje vznik mikroprasklin v zubu!

Používáme jen kvalitní bílé plomby

Na naši práci poskytujeme nadstandardní záruky a tak klademe vysoké požadavky i na kvalitu námi nabízených a aplikovaných kompozitních výplní zubů. Za dobu naší praxe jsme mohli vyzkoušet řadu fotokompozitních materiálů a víme jaký kompozit použít pro daný problém, aby bylo řešení účinné, ale přesto pro pacienta ekonomicky výhodné.

Výměna amalgámu za bílé plomby

Pokud jde o estetický dojem, asi budete souhlasit s tím, že amalgámová plomba vypadá neesteticky a to zvláště, pokud je v ústech amalgámu poněkud více. Pokud je kvalitní amalgámová plomba na zadních stoličkách, nebudeme vás přemlouvat k její náhradě za kompozitní výplň, ale viditelné zuby je vhodné ošetřit kompozitní "neviditelnou" výplní.

Amalgám je prostě železo

Ano a to se vším co k tomu patří - studené ho smršťuje a teplé roztahuje. Naopak zub je v tomto daleko houževnatější a daleko více se charakteristice zuboviny přibližuje bílá kompozitní výplň, proto je zde perspektiva vyšší trvanlivosti bílé plomby.

Pokud řešíte estetický problém s černými plombami, přijďte se nezávazně poradit. Vstupní vyšetření je u nás ZDARMA a objednací lhůty krátké. Stačí zavolat: 606 900 952.

 

Partneři/Dodavatelé