tel. +420 568 420 737

Keramické fasety

Nejste spokojeni s barvou, tvarem, velikostí nebo postavením Vašich zubů a chcete mít krásný úsměv? Pak jsou pro Vás keramické fasety tou ideální volbou. 

Keramické fasety jsou destičky z čisté keramiky o tloušťce 0,5 – 1 mm,  které kryjí přední plošky zubů, výrazně zlepšují estetiku chrupu. Keramickými fasetami korigujeme barvu, tvar, velikost či postavení předních zubů. Použití faset má však i své limity. Zuby krátké, s velkými výplněmi nejsou vhodné pro ošetření fasetami. Stejně tak musíme pečlivě zvážit použití faset u pacientů, kteří v noci skřípou zuby (tzv. bruxismus). V těchto případech je už většinou nutné použít korunku. Keramickými fasetami lze ošetřit horní i dolní zuby ve viditelném úseku chrupu, nejčastěji v rozsahu od pětky po pětku.

Postup zhotovení faset na naší klinice,
např. přední zuby v rozsahu od trojky po trojku:

V první návštěvě provedeme otisk horní a dolní čelisti. V zubní laboratoři se zhotoví ze sádry studijní modely, na kterých se zuby pomocí vosku upraví do "ideálu" v rozsahu požadovaných faset - tzv. WAX UP. Někdy se tato úprava provádí podle pacientovy fotky z mládí, podle jeho přání. Podle takto upraveného modelu se v laboratoři vytvoří šablona, pomocí které situaci na modelu vytvoříme, resp. přeneseme v ordinaci do úst pacienta - tzv. MOCK UP, který je zatím bez broušení zhotoven z kompozitu a lze jej opět odstranit.  

S tím pacient chodí několik týdnů dle potřeby a už ví, jak by mohl vypadat finální výsledek. Pokud v této fázi má pacient ke svým "novým" zubům nějaké připomínky (např. velikost, tvar, délka, atd.), lze je upravovat např. přibroušením nebo doplněním kompozitu. Jakmile je pacient se svými "novými" zuby spokojen, provedeme otisk, na základě kterého se zhotoví model, který slouží v laboratoři jako vzor, jak mají budoucí fasety vypadat.

Odstraníme MOCK UP, zuby dle potřeby zepředu mírně zbrousíme, sejmeme otisk a v laboratoři nám vyrobí definitivní keramické fasety požadovaného tvaru a barvy, které pak nalepíme na zuby.

Materiál faset

Keramické fasety jsou vyrobeny z extrémně odolných materiálů a jejich životnost se počítá v desítkách let. Váš úsměv tak může těšit vaše okolí, i když Vám příroda nenadělila ideální tvar a zabarvení zubů.

Přijďte se poradit

Keramickou fasetu vám můžeme zhotovit i pokud pravidelně docházíte k jinému stomatologovi. Tento typ ošetření není nikdy hrazen zdravotní pojišťovnou a tak i naše ceny budou podobné jako v jiných tzv. smluvních zařízeních. Rozdíl bude pouze v kvalitě používaných materiálů a zkušenostech zubních specialistů. Neváhejte nás nezávazně oslovit pro posouzení vašeho problému. Zavolejte a objednejte se:  606 900 952.

Partneři/Dodavatelé