tel. +420 568 420 737

Keramické zubní fasety

Nejste spokojeni s barvou, tvarem, velikostí nebo postavením Vašich zubů a chcete mít krásný úsměv? Pak jsou pro Vás keramické zubní fasety tou ideální volbou. 

Keramické fasety jsou destičky vyrobené z čisté keramiky o tloušťce 0,5 – 1 mm,  které kryjí přední plošky zubů. Výrazně zlepšují vzhled chrupu. Keramickými fasetami korigujeme více parametrů: barvu, tvar, velikost či postavení předních zubů.

Použití faset má však i své limity. Zuby krátké, s velkými výplněmi nejsou vhodné pro ošetření fasetami. Také je vhodné zvážit použití faset u pacientů, kteří v noci skřípou zuby. V těchto případech je už většinou nutné použít keramickou korunku.

Keramickými fasetami lze ošetřit horní i dolní zuby ve viditelném úseku chrupu, nejčastěji v rozsahu od pětky po pětku.

Postup zhotovení faset na naší zubní klinice

  • V první návštěvě provedeme otisk horní a dolní čelisti.
  • V zubní laboratoři se zhotoví ze sádry studijní modely, na kterých se zuby pomocí vosku upraví do "ideálu" v rozsahu požadovaných faset - tzv. WAX UP. Někdy se tato úprava provádí podle pacientovy fotky z mládí, podle jeho přání.
  • Podle takto upraveného modelu se v laboratoři vytvoří šablona, pomocí které situaci na modelu vytvoříme, resp. přeneseme v ordinaci do úst pacienta - tzv. MOCK UP, který je zatím bez broušení zhotoven z kompozitu a lze jej opět odstranit.
  • S tím pacient chodí několik týdnů dle potřeby a už ví, jak by mohl vypadat finální výsledek. Pokud v této fázi má pacient ke svým "novým" zubům nějaké připomínky (např.velikost,tvar,délka,atd.), lze je upravovat např. přibroušením nebo doplněním kompozitu.
  • Jakmile je pacient se svými "novými" zuby spokojen, provedeme otisk, na základě kterého se zhotoví model,který slouží v laboratoři jako vzor, jak mají budoucí fasety vypadat.
  • Odstraníme MOCK UP, zuby dle potřeby zepředu mírně zbrousíme, sejmeme otisk a v laboratoři nám vyrobí definitivní keramické fasety požadovaného tvaru a barvy, které pak nalepíme na zuby.

Materiál používaných faset

Keramické fasety jsou vyrobeny z extrémně odolných materiálů a jejich životnost se počítá v desítkách let. Váš úsměv tak může těšit Vaše okolí, i když Vám příroda nenadělila ideální tvar a zabarvení zubů.

 

Partneři/Dodavatelé