tel. +420 568 420 737

Keramické zubní korunky

Zubní korunky jsou zubní náhrady, kterými nahrazujeme korunkovou část zubu. Defekty zubů většího rozsahu je možné řešit keramickými inlayemi, onlayemi a korunkami, které jsou zhotovovány v naší zubní laboratoři.

V jakých případech zhotovujeme korunku na zub?

Jedná se o estetickou restauraci zubu po ulomení, či rozštípnutí zubu, po rozsáhlých ztrátách tvrdých zubních tkání způsobených kazem nebo úrazem, či korekce tvaru a postavení zubů vlivem vývojových anomálií.

Zubní náhrady:

  • inlay - keramická výplň a onlay - nahrazuje navíc jeden nebo více hrbolků zubu - jsou zhotoveny vždy z čisté keramiky

  • zubní korunka - nahrazuje celý povrch zubu -  může být zhotovena z čisté keramiky -  celokeramická nebo kombinací kovu a keramiky - metalokeramická korunka

Podle složitosti a povahy problému vždy volíme způsob ošetření, který bude v dané situaci nejlépe řešit opravu zubu. V současné době, kdy estetika chrupu hraje stále větší roli a je pacienty preferována, používáme nejčastěji korunky celokeramické. Ale i metalokeramická korunka má svoje opodstatnění v řešení některých defektů a především je  levnější alternativou.

Každý problém je vždy posouzen individuálně také s ohledem na přání pacienta.

I v případě, že řešíte otázku aplikace zubní korunky, můžete nás nezávazně navštívit a poradit se o svém problému, i když pravidelně docházíte do jiné zubní ordinace. 

Partneři/Dodavatelé