tel. +420 568 420 737

Parodontologie - léčba zubní parodontózy

Je obor zubního lékařství, který se zabývá léčbou onemocnění parodontu (tedy především dásní a čelistní kosti) - parodontózy (parodontitidy - názvů téhož problému je více).

Příčinou onemocnění dásní jsou bakterie hromadící se v zubním plaku. Předstupněm parodontózy je zánět dásní = gingivitida. Ta se projevuje jejich krvácením. Léčba spočívá v odstranění zubního kamene a zavedení správné ústní hygieny.

Pokud je na rtg snímku již patrný nadměrný úbytek kosti, mluvíme již o parodontóze. Ta má plíživý průběh a zpravidla je nebolestivá. Při jejím přehlížení však dojde k postupné ztrátě zubů.

Léčba zubní parodontózy

 V zubní klinice LOUDA provádíme komplexní léčbu parodontitidy (parodontózy).

  • konzervativní léčba parodontózy = hygienická fáze, odstranění zubního kamene nad a pod dásní strojově-ultrazvukem nebo speciálními nástroji - kyretami.
  • chirurgická léčba parodontózy (je-li konzervativní léčba neúčinná) = odstranění zubního kamene pod dásní s vizuální kontrolou při odklopení měkkých tkání (v pokročilém stadiu parodontózy se někdy současně doplňuje i umělá kost do již vzniklých kostních defektů).

Trápí-li Vás některý z výše uvedených probémů, léčbu rozhodně neodkládejte a přijďte se poradit s odborníky. Vůbec nevadí, že pravidelně navštěvujete jiného stomatologa. 

Partneři/Dodavatelé